200 Adet Fuar Stand Tasarımı

Stand Tasarımı nedir? Standlar, firmaların satış yapmak, ürünlerini veya hizmetlerini pazarlamak, hedef kitleye ulaştırmak için çeşitli bölgelerde açtıkları ufak çağlı platformlardır. Fuar standları, cadde standları veya ürün standları olmak üzere bir çok çeşit stand vardır ve bunların her biri ayrı vasıflara sahiptir. aynı kategorideki standlar bile stand sahibinin ihtiyacına, beklentisine, hedeflerine ve ziyaretçi potansiyeline bağlı olarak büyük değişimler gösterebilir. Bu değişimleri planlamak tasarımcılarının görevidir. Standları organize eden kuruluşlar tüm bunları göz önüne alarak, ayrıca stand sahibinin bir diğer deyişle müşterisinin de görüşlerini bir potada eriterek optimum sonuca ulaşmakla görevlidir. Tüm bu süreç içerisinde tasarımcılarının en çok kullandığı yöntem 3 boyutlu modelleme teknikleridir. 3D modelleme teknikleri birçok açıdan stand tasarımcısı ve stand sahibi müşterisi için vazgeçilmezdir.

Stand Tasarımının Önemi

3 boyutlu endüstriyel ürünler hatta mimari yapılar, kısacası katı halde sunulması beklenen her türlü materyalin tasarımı sürecinde modelleme çalışmalarına ve metodlarına ihtiyaç duyulur. Stand tasarımı da 3 boyutlu modelleme tekniklerinin aktif olarak kullanıldığı bir alandır. Hatta 3 boyutlu modelleme tekniklerinin standların tasarımında, ürün standlarının tasarımında, vitrin tasarımlarında ve diğer bir çok alanda vazgeçilmez bir öneme sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir. Tasarımcının bir numaralı iş arkadaşı 3 boyutlu çalışan programlar ve teknikleridir. Standlar da somut bir halde ortaya konulan bir nevi endüstriyel ürünler olduğu için 3 boyutlu grafik tasarım metodları kullanılarak tasarlanır.

3 boyutlu tasarım metodlarının stand tasarımı sektörünün vazgeçilmezleri haline gelmesinin oldukça mantıklı nedenleri vardır. Bu nedenlerden en önemlisi standların yüksek maliyetli ve hata kabul etmeyen bir tasarımla ortaya konulması gerekliliğidir. Ayrıca stand sahibi ile tasarım sahibinin ortak bir görüşe ulaşabilmesinin tek yolu cismi katı halde her iki tarafça da görülebilmesidir. Çünkü bu tip endüstriyel ürünlerin deneme yanılma yoluyla üretilerek düzenlenmesi hem mali açıdan hem de zaman tasarrufu açısından çok ciddi kayıplara yol açmaktadır. Tüm bunları önlemek ve müşterisinin beklentilerine en iyi ve hızlı bir şekilde karşılık verebilmesi için her stand tasarımcısının 3 boyutlu modelleme tekniklerini aktif olarak kullanması gerekmektedir.

200 Adet Fuar Stand Tasarımını sizlerle paylaşmak istiyorum;

Daha özel tasarımlar için lütfen irtibata geçiniz. Stand Tasarım Hizmetleri.

Not : Tasarımlar tarafıma ait değildir. İzin alınarak paylaşım amaçlı yayınlanmıştır.

Comments are closed.