Görselleriniz Sizi Ön Plana Çıkarsın!

Evet görseller. Kurumsal veya şahşi bir firmanız olabilir. Bu firmayı ön plana nasıl çıkartacaksınız? Tabii ki de doğru bir planla ve doğru görsellerle insanların dikkatini çekerek ön plana çıkartacaksınız. Peki bu yolda size yardımcı olacak olan kişiler kim? Tabii ki de doğru takım arkadaşları…

Bir Görsel Ne Kadar Etkili Olabilir? Görsellerin İnsanlar Üzerinde Olan Etkisi Nedir?

Görsellerinizin hangi ortamda yapıldığı ve ne gibi çalışmalardan geçtiği çok önemli. Üzerinde yazan metin, o metinin yazı tipi ve ek görseller. Bunların hepsi birbirine bağlı bir şekilde insanların dikkatini çeker ve reklam stratejinizi bu yolda bu görsellere bağlı kalarak ilerlersiniz ve geliştirirsiniz. Görselsiz bir reklam olabilir mi? En azından o reklamda bir logo olması gerekir. Kurumsal kimliğinizi yansıtan bir logo olmalı ve bunun haricinde o reklamın üzerinde iletişim bilgileriniz yer almalı. Bir giyim firması olduğunuzu düşünelim ve sokak ortasında bilboard’lar üzerine reklam verdiğinizi düşünelim. Bu bilboard reklamı üzerinde bir logo olmalı aynı zamanda firmanızın iletişim bilgileri yer almalı. Sokak, cadde, numaraya kadar bu bilgilerin hepsi bulundurulmalı ki verdiğiniz reklam bir işe yarasın. Düz bir şekilde hazırlanmış reklam sizce ne kadar dikkat çekebilir?

Görselleriniz Sizi Ön Plana Çıkarsın!

Reklamlarınızı son zamana göre dizayn ettirmelisiniz. Etrafınıza bir bakın veya reklamdan hariç bir internet sitesine bakın. O eski tasarımlar kaldı mı? Hayır. Flat tasarım, boxed tasarım derken her geçen gün hayatımıza farklı görsel türü daha çıkıyor yani moda denilen bu şeye sizinde ayak uydurmanız gerekiyor. Logonuzun sadeliği, kartvizitlerinizin güzelliği ve broşürlerinizin çekiciliği. Bunların hepsi önemli detaylar ve siz bu yolda bunların hepsini yapmak zorundasınız. İnsanlara bir şeyleri anlatmak istiyorsanız veya bir şeyleri kullanarak onların dikkatini çekmek istiyorsanız. Denilen bu tür yöntemleri yapmak veya yaptırmak zorundasınız. Bir hedef kitlesi belirlemeyi de asla unutmayın. Reklamlarınızı bu şekilde ayarlayarak hedef kitlenize daha çabuk ulaşın. Daha doğrusu bir vizyonunuz ve kurumsal bir kimliğiniz olduğunu kesinlikle unutmayın. Her işin bir erbabı olduğu için bu işlerinde profesyonellilik ve kaliteden övün verilmeyecek şekilde yapılacağını unutmayın.

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir