Logo Tasarımının İncelikleri

Logo tasarımının incelikleri nelerdir? .Bir marka, bir kuruluş veya bir firma hiç farketmiyor. Eğer ortada olan bir vizyon ve misyon varsa bunu logonuzla müşterilerinize yansıtmanız gerekiyor. Kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde açıklayabilecek olan tek şey; ”Logodur.” Logo tasarımı denilip geçilmemeli ve bu konuda her grafik tasarımcısı ile çalışma yapılmamalı. Logo denilince akla gelen bir çok şey olabilir. Öncelikle logonun tasarlandığı ortamın biçimi nasıl? Bunu hiç düşündünüz mü?

Logo sadece tasarlamaktan ibaret mi? Müşteri hakları önemli mi?

Doğru ve kararlı bir grafik tasarımcısı ile çalışırsanız logo konusunda tüm işlerinizin profesyonel bir şekilde halledilebileceğinden emin olabilirsiniz. Logolarınızın tasarlandığı ortam ve grafik tasarımcının ilhamı, yaşadığı duygu. Bu gibi şeyler her zaman logo tasarımında etkili olmuştur. Kopya olmayacak şekilde tamamen özgün bir tasarım çıkartarak müşterilerinize kendinizi ve firmanızı daha iyi bir şekilde tanıtabilirsiniz. Tabii, bunun için yapmanız gereken; ”Doğru ve kararlı bir grafik tasarımcı arkadaş ile çalışmaktır.”

Logo tasarımlarınızın ve diğer tasarımlarınızın kaliteli, özverili ve düzgün bir şekilde çıkartılmasını istiyorsanız yukarıda denildiği gibi profesyonel bir grafik tasarımcıyla çalışmanız gerekiyor. Bunun haricinde grafik tasarımlarınız için kararlı bir şekilde ilerlemeniz gerekiyor. Sadece logo ile biten bir şey değil. Logo haricinde kartvizitleriniz, broşürleriniz ve diğer tasarımlarınızın inceliklerini de profesyonel bir şekilde düşünerek tasarlattırmalısınız. Aklınızda oluşan görseli grafik tasarımcınıza ileterek onun işini daha da kolaylaştırabilirsiniz. Böylelikle işlerin daha hızlı yürütülmesine olanak sağlarsınız. Aynı zamanda şunu unutmayın; ”Logo denilen görsel asla 1 veya 2 saatte çıkartılacak şey değildir.” Logo tek başına bir yapılabilecek bir iş değil takım arkadaşlarıyla ortak karar vererek yapılacak bir iştir. Hazırlanan logo sizlere mock-up üzerinde güzel bir şekilde sunulur ve bu mock-up’lar 4, 5 adet olabilir. İçerisinden istediğinizi seçme hakkına sahipsiniz. Bunun haricinde revize hakkınız bulunmaktadır. Size sunulan logolar içerisinde beğendiğiniz logonun düzeltilmesi gereken yerlerini düzeltilmesi konusunda grafik tasarımcınıza başvurabilirsiniz. Bu olayın adı revize işlemidir. Kurumsal kimliğinizin aynasını mutlak suretle profesyonel bir şekilde hazırlatmanız gerekiyor. Eğer daha fazla müşteri potansiyeline sahip olmak istiyorsanız yukarıda dediğimiz şeylere dikkat ederek hareket etmeniz gerekiyor.

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir