Logo ve Kartvizitin Önemi

Logolar ve Kartvizit Tasarımları

Logo ve Kartvizitin Önemi nedir? Son zamanlarda fazlasıyla dile getirilen ve her markanın büyük bir önem ve titizlikle dikkat ettiği bazı konular var. İlk dikkat edilen; ”Logolar.” Bir firmanın veya markanın ne kadar kaliteli olup olmadığı sadece logodan belirlenebilir. Logolarınız ne kadar titiz ve sade bir şekilde olursa bir o kadar insanlara karşı farklı bir şekilde etki bırakırsanız. Karmaşık ve sade olmayan logoları insanların anlayabilmesi gerçekten güç. Bugün herhangi bir markanın logosunu inceleyin. Mesela; ”Sahibinden, yemeksepeti, nike, adidas, renault” hiç dikkat ettiniz mi? Sahibinden’in logosu sadece yazı ve sarı ile kaplanmış. Peki yemeksepeti’nin? Yemeksepeti aynı şekilde dizayn edilmiş yani karmaşıklıktan kurtulmak isteniyor.

Kartvizit Tasarımı

İnsanlara kendinizi daha iyi bir şekilde anlatabilmeniz için kartvizit ve logoları kullanmak zorundasınız. ”Bak bu benim logom, bak bu benim kartvizitim.” En azından bu şekilde diyebilmelisiniz. İnsanların logonuzu konuşması veya bir yerlerde logonuzun kullanması. Bunlar sizin bir şeyleri başarmış olduğunuz anlamına geliyor. Markanızın veya kişiliğinizin ne kadar temiz olduğunu, ne kadar kaliteli olduğunu ve ne kadar özenli bir insan olduğunuzu, marka olduğunuzu gösterebilmeniz için doğru tasarım ve doğru tasarımcıyla çalışmalısınız.
Günümüzde size bu işi yapabilecek binlerce insan var fakat bu tasarımcılardan hangisi özgün tasarımlar sunuyor? Kopya olmaktan mutlaka uzak durun. Tamamen kendiniz olun, doğal olun ve özgün bir şekilde tasarımlarınızı oluşturun. Sizin bir eşiniz benzeriniz olmamalı. Mesela; ”Adidas firması hakkında bugün bir çok dedikodu var.” Adidas bir ayakkabı modeli. Bir şeyleri başarıyorlar ki bu markanın logosu durmadan taklit ediliyor.

Logo ve Kartvizitin Önemi

Sizde özgün bir şekilde çalışarak kendinizi kanıtlamalı ve logonuzun ne kadar kıymetli, değerli olduğunu göstermelisiniz. Kelimeleriniz, cümleleriniz değil logonuz konuşmalı! Eğer bir vizyonunuz ve misyonunuz varsa mutlaka logonuzu özgün bir şekilde tasarlayın. Logolar ve kartvizitler sizin kurumsal kimliğinizin aynasıdır.

Kartvizit Tasarımı

Kartvizit Tasarımı

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir