Yeni Bir İş İçin Yeni Bir Logo

www.logotasarim.com

Yeni bir bir iş için yeni bir logo kaçınılmazdır. Logo bir markaya ait kurumsal kimliğin en sade ve kısa yoldan anlatıldığı bir tür grafik tasarımdır. Logo tasarımı ilk bakışta kolay bir iş gibi görünse de, bir marka ile kurum dışına ve içine verilmek istenen birden fazla mesaj olacağı ve bu mesajın bir logo tasarımı ile verilmesi gerektiği için, logo tasarımı son derece uzmanlık isteyen bir iştir.

Kurumsal kimliği yansıtan logo tasarımı kurumunuzla ilgili akla gelen ilk imaj olacaktır. Markanın kurumsal imajının akılda kalır olması da doğrudan doğruya logo tasarımındaki başarıya bağlıdır. Logo tasarımı henüz marka oluşturma aşmasında iken yapılabileceği gibi, zaten var olan bir marka ile ilgili, kurumsal kimlik tasarımı oluşturulurken de yapılabilir.

Logo şirket internet üzerinde oluşturduğunuz kurumsal web sayfasından tutun da, antetli kağıt, zarf,  kartvizit, her tür reklam kampanyalarınızda kullanılır. Bu konuda yapacağınız harcamayı şirketinizin gelecekteki kurumsal imajına yaptığınız yatırım olarak değerlendirmek mümkündür. Kullanılacağı yıllar boyunca şirketinizin akılda kalan en önde gelen imajı logo olacaktır.

Bu derece önemli bir konuda kiminle çalışacaksınız? Profesyonel logo tasarımı süreci nasıl işlemektedir.

Logo tasarımı süreci, logo ihtiyacı içinde olan kurumun kendileri hakkında oluşturmak istedikleri imajla ilgili bilgileri logo tasarımı yapacak grafikerlere aktarması ile başlar. Bu bilgiler mümkün olduğunca özet ama işi tamamlayacak  olan tasarımcının işini en uygun şekilde, müşteri beklentilerini tam olarak karşılayacak düzeyde olmalıdır. Logo tasarımının gerçekleştirilmesiyle ilgili tüm bu bilgiler alındıktan sonra, konusunda tecrübeli olan logo tasarımcısı hayal gücünü de devreye alarak logo tasarımı ile ilgili çalışmasına başlar.

Sitemiz üzerinden logo tasarımı ile ilgili sipariş verebileceğiniz gibi, tarafımızca hazırlanan, ya da mevcut logonuzun kullanımını gerektiren antetli kağıt, zarf, kartvizit tasarımı gibi kurumsal kimliğinizle ilgili çalışmaları da sipariş edebilirsiniz. Logo tasarımı dışında grafik tasarımı sorunlarınız da tarafımızca çözülmektedir.

Logo tasarımı ile birlikte düşünülebilecek olan kurumsal kimlik tasarımı, marka oluşturma gibi ihtiyaçlara cevap verebilecek donanıma ve kadroya sahip olduğumuzu da ayrıca belirtmek isteriz.

Profesyonel logo tasarımı firmaları arasında başarılı olmak için gerekli tüm özelliklere sahibiz. Zaten bunun yaptığımız işlerle de kanıtlama olanağına sahibiz.

Kurumsal ihtiyaçlarınıza cevap verebiliriz, bu konuda iddialıyız. Bununla birlikte logo tasarımı için tasarımcı seçerken tasarımcınızda bulunması gereken özellikler aşağıdaki sıralanabilir.

-Öncelikle tasarımcınızın daha önce yaptığı işlerle ilgili size referans göstermesini isteyin. Sizin için yapılacak çalışma ile ilgili en önemli gösterge tasarımcının daha önce yapmış olduğu çalışmalardır. Tasarımı değerlendirmek kişinin bakış açısına göre değişebilir. Çok başarılı bir tasarımcı dahi bazen sizin beklentinize, beklentiniz basit olsa dahi cevap veremeyebilir. Kurumsal ihtiyacınızı sizden iyi kimse bilemez. Bu nedenle logo tasarımcınızı bu ihtiyacınıza yanıt alıp alamayacağınızın cevabını mutlaka alın. Bunun en kolay kollarından biri tasarımcının referans çalışmaları inceleme şansına sahip olmanızdır. Bunun dışında tasarımcınıza beklentileriniz açık bir şekilde aktarabilirseniz, tasarım sürecinin sonunda beklentilerinizin karşılanması ihtimali çok daha yüksek olacaktır.

Logo Tasarım Hizmetleri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir