Yabancı sitelerde Grafik Tasarımcı için iş imkanları

Grafik tasarımcılar için iş imkanı sunan en iyi 10 yabancı site

Eğer grafik tasarımcıysanız, ingilizceniz çok iyi ise, buradan veya yurtdışından freelance veya full-time iş imkanları arıyor iseniz bu sitelere kesin uğramanız gerekir. Aşağıdaki 10 web sitesi grafik tasarımcılara iş imkanları için kesinlikle incelenmesi gereken sitelerdir. Bu sitelerin çoğunluğu sizin tasarımlarınıza faydalı olacak sitelerdir. Profesyonel grafik tasarımcılar, web tasarımcılar, animasyoncular ve illüstratör uzmanlarıyla tanışma ve çalışmalarını görme fırsatlarınız olacak.

Ya iş aramıyorsam?

Bu sitelere göz atmanızın en önemli yanı, ilerki hedeflerinize göre iş imkanlarını görebilir ve sektörden haberdar olmuş olacaksınız. Ne tür işler yapılıyor ve nelerden para kazanılıyor. Yani gelecek için bir zemin oluşturuyor olacaksınız. Sizi nelerin beklediğini bilmiyorsanız, hayallerinizdeki işi nasıl bulabilir ve hayallerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz?  Bu sitelere bir göz at ve ara sıra etrafında hangi işlerin döndüğünden haberdar ol.  Kendinizi geleceğe daha iyi hazırlamak ve yeteneklerinizi daha çok geliştirmek için neler istendiğini, beklentileri takip etmeniz gerekmektedir. Grafik tasarımcılardan neler bekleniyor, neler isteniyor şaşıracaksınız.

Grafik Tasarımcılara iş imkanları için en iyi 10 site;

1. Coroflot

Coroflot bünyesinde 80.000 grafik tasarımcı portföyü bulundurmaktadır ve güncel olarak 700 iş listelenmektedir. İşler kategorilere göre düzenlenmiştir. Ayrıca RSS feed ve iş uyarıları almak için kayıt olabilirsiniz.
2000 den fazla şirket profilini görüntüleyebilir ve arayabilirsiniz.

2. Behance

Behance grafik tasarımcının olmassa olmazıdır. Mutlaka burada yaratıcı ve sergileyebileceğiniz çalışmalarınız bulunmalıdır. Genelde tasarımcılar kendi sitelerini vermek yerine behance portfolyolarını paylaşırlar. Bir işe başlamadan önce behance içinde araştırma yapabilir ve ilham kaynağı olacak birçok tasarım bulabilirsiniz. İş bulma imkanınız yüksek ama profesyonel rakipleriniz bulunuyor.

3. Authentic Jobs

Authentic Jobs’da her zaman yeni iş imkanları listelenmektedir. Full-time ve part-time iş imkanlarından yararlanabilirsiniz.

4. AIGA Design Jobs

AIGA tasarım iş imkanları için harika bir yerdir. Bazı olağanüstü iş imkanları bulabilirsiniz. Amazon, Bloomberg, Facebook, IDEO, MTV Networks ve Nokia gibi ABD’deki dev şirketlerden 10.000’den fazla işin olduğu çoğu büyük bir platformdur. Bu şirketler, buradan deneyimli ve yetenekli yeni tasarımcılar aramaktadır.

5. Krop

Krop, grafik tasarımcılar için en büyük ve en çok bilinen web sitesidir. Uzun zamandan beri hizmet vermektedir. Sık sık ajanslar ve tasarım stüdyoları tarafından yeni işler sergilenmektedir.

6. Dribbble

Dribbble ile tasarımlarınızı ve detaylarını ekleyebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen iş imkanlarını bulabilirsiniz..

7. Design Observer

DesignObserver olarak bu platformdaki yayınlanan iş ilanları Coroflot, PSFK ve CreativePro gibi tasarım istihdam ağı oluşturan ünlü tasarım websiteleri arasında anında görüntülenir.

8. Smashing Magazine

Smashing Magazine büyük bir tasarım blogudur. Ayrıca tasarım ve geliştirme işleriyle ilgili bir iş panosu bulunmaktadır. İş panosu, full-time ve freelance iş imkanları için kolay bir şekilde kategorize edilmiştir.

9. Creativehotlist

Creative Hotlist, kullanıcıların porfolyolarını yükleyebilecekleri ve iş başvurusunda kullanabilecekleri bir hesap oluşturmasına olanak sağlayan özel bir web sitesidir. Çoğu iş ilanı, eyaletlere yayılmış tasarım ajanslarına aittir.

10. Simply Hired

Simply Hired göz atmak için büyük bir sitedir. Çünkü çok farkı websitesinden iş ilanları çekmektedir. Ayrıca özellik filtresi bulunmaktadır. Çok kolay yapabileceğin şeyler gibi veya senin için olmayan şeyleri elemek gibi filtreleme yapabilirsin.

Hayalindeki iş nedir?

Her grafik tasarımcının ne olmak istediğini veya ne yapmak istediğini bilmek isterim. Büyük bir ajansta art direktör olmak mı, yoksa freelance olarak çalışmaya devam etmek mi, yoksa bir tasarım şirketi kurmak mı isterdiniz? Her ne olursa olsun yorumlarınızı bekliyorum…

2 Responses to “Yabancı sitelerde Grafik Tasarımcı için iş imkanları

  • merhabalar o sitelere girip inceliycem uzun bir süredir kendi işimle ilgili çalıştım birçok yerde hala çalışıyorum freelancer olarakta yapıyorum edindiğim deneyimlerle tasarım şirketi kurmak istiyorum inşallah.

  • Selam, güzel bilgeler için çok teşekkür ederim 🌼 Ben de şu an İstanbul üniversitesi grafik tasarım öğrencisiyim. Gözümü kapattığımda global bir şirkette grafiker olmak hayali canlanıyor. Özellikle teknoloji alanında bir şirket olsun istiyorum. Mezun olduğumda yurtdışına yerleşip bu hayalimi inşallah gerçekleştireceğim

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir