Yabancı sitelerde Grafik tasarımcı için İş İmkanları

Grafik tasarımcılar için iş imkanı sunan en iyi 10 yabancı site

Grafik tasarımcılar için iş imkanı sunan en iyi 10 yabancı site

Yabancı sitelerde Grafik tasarımcı için İş İmkanları

Eğer Grafik tasarımcı iseniz, İngilizceniz iyi ise, burada veya yurtdışında çalışarak, freelance veya full-time iş imkanları arıyor iseniz bu sitelere kesin uğramanız gerekir. Aşağıdaki 10 web sitesi grafik tasarımcılara iş imkanları için kesinlikle incelenmesi gereken sitelerdir. Bu sitelerin çoğunluğu sizin tasarımlarınıza faydalı olacak. Web tasarımcılar, animasyoncular ve illüstratör uzmanlarıyla tanışma ve çalışmalarını görme fırsatlarınız olacak.

Ya iş aramıyorsam?

Bu sitelere göz atmanızın en önemli yanı, iler ki hedeflerinize göre iş imkanlarını görebilir ve sektörden haberdar olmuş olacaksınız. Ne tür işler yapılıyor ve nelerden para kazanılıyor. Yani gelecek için bir zemin oluşturuyor olacaksınız. Sizi nelerin beklediğini bilmiyorsanız, hayallerinizdeki işi nasıl bulabilir ve hayallerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz?  Bu sitelere bir göz at ve ara sıra etrafında hangi işlerin döndüğünden haberdar ol.   Kendinizi geleceğe daha iyi hazırlamak ve yeteneklerinizi daha çok geliştirmek için neler istendiğini, beklentileri takip etmeniz gerekmektedir. Grafik tasarımcılardan neler bekleniyor, neler isteniyor şaşıracaksınız.

Grafik Tasarımcılara iş imkanları için en iyi on site;

1. Coroflot

Corflot bünyesinde 80.000 grafik tasarımcı portföyü bulundurmaktadır ve güncel olarak 700 iş listelenmektedir. İşler kategorilere göre düzenlenmiştir. Ayrıca RSS feed ve iş uyarıları almak için kayıt olabilirsiniz.

2. Behance

Behance iş panosu yenidir, ama çok hızlı büyümektedir. Bir rekabete girmeden önce rakiplerinin sitelerini kontrol ettiğinden emin ol. Buradaki rakiplerin çok serttir. Bazen gizlenmiş özel taşlar belki onların iş panoları arasında saklanıyordur.

3. Authentic Jobs

Authentic Jobs listeleri, her hafta yeni iş imkanları listelemektedir. Full-time ve part-time iş imkanlarından yararlanabilirsiniz.

4. AIGA Design Jobs

AIGA’nın itibarı daima kendini anlatır ve grafik tasarım iş imkanları için harika bir yerdir. Bazı olağanüstü iş imkanları bulabilirsiniz. Çoğu büyük ve iyi durumdaki şirketler buradan deneyimli ve yetenekli yeni tasarımcılar aramaktadır.

5. Krop

Krop grafik tasarımcılar için en büyük ve en çok bilinen web sitesidir. Uzun zamandan beri hizmet vermektedir ve sık sık ajanslar ve tasarım stüdyoları tarafından yeni işler sergilenmektedir.

6. Design:related

Design:related birçok mükemmel iş listesini barındırır. Ayrıca tasarım yönetim işleri, interaktif işler ve deneyim gerektiren diğer tasarım işlerini bulabilirsiniz.

7. Freelance Switch

Bu iş panosuda diğer büyümekte olan bir iş panosudur. Burada da çeşitli tasarım işleri, illüstrasyon ve flash işleri bulabilirsiniz.

8. Smashing Magazine

Smashing Magazine büyük bir tasarım blogudur. Ayrıca tasarım ve geliştirme işleriyle ilgili bir iş panosu bulunmaktadır. İş panosu, full-time ve freelance iş imkanları için kolay bir şekilde kategorize edilmiştir.

9. Fresh Web Jobs

Fresh Web Jobs, daha çok web tasarımcılara eğilim göstermektedir ama sitede grafik tasarımcılarda bulunmaktadır. Ve hiçbir iş fırsatını kaçırmayı istemezsin.

10. Simply Hired

Simply Hired göz atmak için büyük bir sitedir. Çünkü çok farkı web sitesinden iş ilanları çekmektedir. Ayrıca özelliklerini filtrelemektedir. Çok kolay yapabileceğin şeyler gibi veya senin için olmayan şeyleri elemek gibi.

Hayalindeki iş nedir?

Her grafik tasarımcının ne olmak istediğini veya ne yapmak istediğini bilmek isterim. Büyük bir ajansta art direktör olmak mı, yoksa freelance olarak çalışmaya devam etmek mi, yoksa bir tasarım şirketi kurmakmı isterdiniz? Her ne olursa olsun yorumlarınızı bekliyorum…

One Response to “Yabancı sitelerde Grafik tasarımcı için İş İmkanları

  • merhabalar o sitelere girip inceliycem uzun bir süredir kendi işimle ilgili çalıştım birçok yerde hala çalışıyorum freelancer olarakta yapıyorum edindiğim deneyimlerle tasarım şirketi kurmak istiyorum inşallah.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.