İlham Veren 100 Logo Tasarım Örneği

İlham Veren 100 Logo Tasarım Örneği. Tasarım yaparken veya grafik tasarımcıya tasarım yaptırmak için sizlere İlham veren 100 logo tasarım örneğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Logoların Önemi

Günümüzde insanlar logo ve amblemi birbirine çok fazla karıştırmaktadır. Amblemler tipografik karakterler henüz oluşturulmadığında kullanılan bir işaretti. Logonun içerisinde amblem yer alabilir fakat her amblem bir logodur diyemeyiz. Logoda temel amaç markayı hatırlatmaktır.

Logo tasarımında kullanılan fontlar hazır fontlar olabileceği gibi yeniden bir font tasarlama durumu da söz konusu olabilir. Yeniden tasarlanan fontlar özgünlük konusunda daha önde olacağı için bu şirketin yararınadır. Bir logo duru olmalıdır. Anlaşılması kolay olmalıdır. Çünkü logoda amaç firmayı hatırlatmaktır. Bir logonun anlaşılmaz olması hiç işimize gelmeyen bir durumdur. Logo anlaşılır, sade olduğu gibi boyutlarıyla oynandığında özelliklerini kaybetmemelidir. Büyütüldüğünde logo dağılmamalıdır. Logonun dağılmaması, küçük boyutlara getirildiğinde anlam kaybı yaşamaması gerekir. Bu nedenle genel olarak vektörel tabanlı çizim programları seçilmelidir. Her vektörel program kendi içinde dosyalarını farklı tabanda kaydeder. Kullanılan program ne kadar önemliyse bu formatları bilmek de o kadar önemlidir.

Bir logo tasarımcısı tasarımını kendi zihninden oluşturmuş olsa da ortaya çıkan ürün tasarımcıyı değil firmayı yansıtır. Bu noktada ayrımı iyi yapabilmek gereklidir. Logoyu firmanın kendisinin oluşturacağı unutulmadan hareket edilmelidir. Oluşan logo şirketin kurumsal kimliğidir. Kurumsal kimlik tasarımı logo tasarımı, ismin oluşma süreci, isim ve slogandır. Kurumsal kimlik toplumun aklındaki kalıcılıktır. 

Başarılı bir logo oluşturabilmek için incelemeniz gereken 100 Logo Tasarımı;

 

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir