Kurumsal Kimliğin Aynası Nedir?

Kurumsal Kimlik Nedir? Neden Önemlidir? 

Kurumsal kimlik kavramı kelime anlamıyla bir firmanın duruşunu, tavrını, imajını temsil eden bir kimlik türüdür. Kurumsal kimlik anlayışı gelişim anlamıyla büyüyen şehirlerde markalaşma çabası içerisinde bulunan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Kimlik anlamında bir portföyün reklam çalışmalarını en kaliteli şekilde sunabildiği iç ve dış dünya’ya açılan yüzü’de denilebilir.  Kurumsal kimlik oluşturan firmalar bu konuda ciddi bir hassasiyet göstermeli ve hatta bu çalışma için alanında uzman olan kişiler ile birlikte hareket etmelidirler.

Kurumsal Kimliğin Aynası

Kurumsal kimliğin bir firma açısından önemi oldukça yüksektir. Kurumsal kimliğin anlamı ise mutlu müşteri , sorunsuz hizmet anlayışından geçmektedir. Büyüme çabası içerisinde olan firmalar’da Reklam her daim önemli bir unsurdur ve kaybedilen her müşteri çöpe atılan bilgi birikimidir.
Kurumsal kimliğin aynası denildiğinde akla gelebilecek 5 adet temel kavram bulunmaktadır.

1- Kalite ve Standart Yönü

Mutlu müşteri ve sorunsuz hizmet ilkesi ile yola çıkan firmalarda Kurumsal Kimlik ne kadar kaliteli olursa olsun sunulan hizmet neticesinde sorunlar yaşanıyorsa memnuniyet derecesi düşecektir ve bu olumsuzluk kurumsal işleyiş’i sarsacaktır.

2- Müşteri Odaklı Çözüm

Teknoloji çağında gelişen Dünya’nın insanlara sunduğu hizmetleri saymakla bitmez. Fakat bu hizmetler bir firma içerisindeki oluşumda mevcutsa tam anlamıyla profesyonellik gerektirmektedir. Kişilerin herhangi bir sorun karşısında tam anlamıyla sorunu müşteri odaklı çözüme ulaştırmaya yönelik bilgiye sahip olması gerekmektedir.

3- Zamanında Hizmet

Kurumsal kimlik alanın’da müşteriye verilen görüntünün dışına çıkmamak adına belirlenen işleyişlerin aksatılmaması , müşteri tarafından alınan verimliliği arttıracaktır.

4- Kişiselleştirmek Dışında Kobileştirmek

Firmaların çalıştırdıkları personel açısından dikkat çekici olan özelliklere sahip personelleri olan firmaların yenilikçi bir anlayış içerisinde oldukları gözlemlenmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda Kurumsal Kimliği zedelememek açısından firmaların personellerine eğitim vermesi gerekmektedir.

5- İmaj Değişimi Kurumsal Kimlik Yok Oluşudur

Kurumsal kimlik çalışması yapılan firmaların memnuniyet politikalarını eksi yönde kullanması imaj değişimine yol açmakta olup Kurumsallık dışına çıkmalarına ve zamanla yok olmalarına neden olmaktadır.

Kurumsal kimliğin Aynası müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sistemidir. Reklam amacıyla yapılan bütün yatırımların negatif yönleriyle müşterileri yansıtılan olumsuzlukların aynı şekilde tekrar firmaya döndürüleceği anlamı taşımaktadır. Girişim politikalarının temel amacı reklam ağıyla birlikte kazanç odaklı bir sistem olduğu göz önünde bulundurulduğu taktirde Kurumsal Kimliğin aynasının müşteri memnuniyetini esas alan bütün çalışmalar olduğunun anlaşılmasına olanak sağlamaktadır.

Kurumsal Kimliğin Aynası Nedir?

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir