Logo Tasarımında Önemli Kriterler

Logo Tasarımında Önemli Kriterler nelerdir. Logo denilince akla ilk gelen şey nedir? Logo sayesinde şirketinizin bir kimliği, bir vizyonu ve misyonu belirlenmiş olur. Almış olduğunuz veya yaptırmış olduğunuz logo şirketinizin ve kişiliğinizin daha fazla büyümesinde etkin olarak rol oynayabilir. Logo yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı teknik kurallar vardır. Bu kurallara uyum sağlandığı sürece mükemmel bir tasarım ve güzel bir iş ortaya çıkartılabilir.

thumbl_640x306

Logo tasarımı yaptırırken her zaman için sade ve yenilikçi olmaya çalışın. Aşırı derece kabartılmış, renk tonlarının uyumsuz olduğu, göze hitap etmeyen logolardan uzak durmanızda büyük fayda var. Logonuzun sade olması ve güven verici olması müşteri portföyünüzün daha fazla gelişmesine neden olacaktır. Şirketinizin güven verebilmesi için sadece logonuzun görünüşü değil rengi bile bu konuda aktif bir şekilde rol oynayabilir. Beyaz, mavi gibi renkleri kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Nike logosu ele alındığı zaman bu logonun ne kadar sade ve temiz bir şekilde tasarlandığı görülüyor değil mi? Sizde bu gibi tercihler yaparak logonuzun daimi olarak mükemmelliyetçi ve sade olmasından yana olun.

Sonuçta logo denilen bu görsel şölen sizin kişiliğinizi veya şirketinizin bu konularda ne kadar hassasiyetçi bir şekilde yaklaştığınızı gösteriyor. Göze hitap eden bir logo olması ve logonuzun güven vermesi sizin müşteri portföyünüzü daha fazla arttıracak ve bunun haricinde şirketinizin daha fazla referans kazanmasına neden olacaktır. Bunların haricinde logonuzun akılda kalıcı bir şekilde tasarlanmasına mutlak suretle özen göstermelisiniz. Bu konuyu bilen modern firmaların bir çoğu logolarının akılda kalıcı, estetik ve sade olması gerektiğini çok iyi bir şekilde bilmekte. Tasarlatmış olduğunuz logonun daha sonralarda imza olarak kullanılabilmesi için son derece titiz ve temiz bir şekilde çalışılması gerekiyor. Logonuzun firmanız veya kişiliğiniz ile bağdaşması gerekiyor. Siz bir giyim firmasıysanız logonuzun materyali içecek ise burada insanlar durur ve düşünmeye başlar yani bir şeylerin olmadığını, ters gittiğini farkederler. Doğru bir şekilde insanlara imajınızı gösterebilmeniz için kesinlikle logonuz ile firmanızın bağdaşması gerekmektedir.

Logonuzu her ortam için farklı bir şekilde boyutlandırmanız ve tasarlamanız gerekiyor. Kartvizitleriniz, web üzerindeki logonuz, imza için kullanılacak olan logonuz… Bunların hepsi titiz bir şekilde çalışılarak ortaya çıkartılmalıdır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir