Marka Olmak İçin Neler Gerekli?

Marka olmak, markalaşma ve işleri büyütme. İşleriniz büyüdüğü zaman mecburen firmanızı daha fazla kişiye ulaştırabilmek için çalışmalar yaparsınız. Bu süreç içerisinde reklamlar, logolar, kartvizitler, sosyal medya hesapları, broşürler derken yavaş yavaş ilerlemeye başlarsınız. Markanızın daha iyi ve tam anlamıyla markalaşabilmesi için sosyal medya hesaplarınızı doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Sosyal Medya İle Markalaşmak

Marka Olmak İçin Neler Gerekli?

İnsanlar sizin internet sitenizi kontrol ederek yeni ürünlere ulaşmak istemezler veya sizi telefon numaranızdan arayarak ”yeni ürün geldi mi?” diye sormazlar fakat sosyal medya hesaplarınızı kullanarak bu ürünler hakkında hızlı bir şekilde bilgi edinebilirler veyahut sizinle sosyal medya hesaplarınız üzerinden iletişime geçebilirler. Büyük firma ve vizyonu geniş bir firma olmak için bu tür şeyleri yapmanız gerekiyor. Bu süreçte logonuz sizi ve firmanızı fazlasıyla etkiliyor. Logunuzun kaliteli ve başarılı bir şekilde hazırlanmış olması size çok fazla fayda sağlayacaktır.

İnsanların Size Her Yerden Ulaşmasını Sağlayın!

Kartviziti bir kağıt parçası olarak düşünmeyin. Şöhretinizin, namınızın ve markanızın büyüyebilmesi, tanınabilmesi için kartvizitinizi doğru bir şekilde hazırlatın ve kullanın. Kartvizitinizin üzerinde adınız, soyadınız, ünvanınız, şirket adınız, logonuz, iletişim bilgileriniz, sosyal medya hesaplarınız, adres bilginiz, sloganınız gibi şeyleri bulundurun. Özellikle insanların size sosyal medya üzerinden ulaşmasını sağlayın zira günümüzde bir çok insan sosyal medya uygulamalarını kullanıyor. 7’den 70’e herkesin kullandığı bu ortamları sizde kullanın.

Broşür dağıtımını kesinlikle unutmayın. Broşürünüz sayesinde ürünlerinizi insanlara daha hızlı bir şekilde ulaştırabilirsiniz ve ürünlerinizi daha hızlı bir şekilde insanlara tanıtabilirsiniz. Diğerlerinde olduğu gibi broşürünüz üzerinde logonuz, sloganınız, iletişim adresleriniz ve şirket adınız kesinlikle bulunmalı. Yetişkinlere yönelik şeyler yapmaktan uzak durun daha çok gençlere yönelik bir hizmet sunun ve bu hizmette firmanızın daha çok kişiye duyurulabilmesi için elinizden gelen herşeyi deneyin. Kalitenizden ödün vermeyin ve bir standartınız olsun. Örneğin; ”Bir pizza şirketiyseniz her pizza hamuru için bir standartınız olsun.” Bunun haricinde müşteri ayırt etmeden tüm müşterilerinize güleryüzlü bir şekilde yaklaşmalısınız. Referanslar elde edin. Büyük firmalarla ortaklaşa çalışarak kendinize sağlam referanslar edinin.

Yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir